Obliekame sa podľa typu postavy

11
sep
Obliekame sa podľa typu postavy

Aj keď v dnešnej dobe si môžete vybrať z veľkého množstva farieb, štýlov a druhov šiat, pri výbere v neposlednom rade berte ohľad aj na typ Vašej postavy.

Ak nechcete pôsobiť nevkusne alebo komicky, pri výbere šiat dbajte aj na svoje krivky, aby na Vás nemuseli potom ukazovať prstom.

Typy postáv a ako sa obliecť podľa typu postavy:

Veža/banánTyp postavy - banán

Charakteristika: dámy, ktoré majú rovnú postavu, nemajú výrazný driek a ani boky, chýbajú im krivky (malé prsia a zadok).

Pre zvýraznenie ženskosti je vhodná ozdobná mašľa okolo pása, príp. ozdobný opasok, pre zvýraznenie hornej a dolnej časti postavy. Vhodné sú šaty s empírovým pásom.

Typ postavy - hruškaHruška

Charakteristika: typickým znakom sú menšie prsia a širšie boky, postava pripomína tvar hrušky

Aby sa prekryli boky a zvýraznila horná časť, vrchný diel by mal byť svetlejší a sukňa tmavšia. Príp. ak si plánujete zakúpiť šaty jednotnej farby voľte šaty, kde sa vrchná časť viaže vzadu príp. je do tvaru V, pás je jemne naznačený a sukňa do A.. Týmpádom sa Vám zvýraznia prsia a boky stratia.

JablkoTyp postavy - jablko

Charakteristika: väčšie prsia, plnšie bruško a štíhlejšie nohy v porovnaní s pásom a prsiami. Objem pása a hrude je takmer rovnaký.

Pri tomto type postavy sa hodí výstrih šiat do V-čka, naznačený, príp. jemne zvýraznený pás. Dĺžka šiat zopár cm pod kolená alebo až po zem. Topánky na vysokých podpätkoch Vás môžu opticky zoštíhliť. Nedostatky je ideálne prekryť napr. aj sakom či kabátikom

Typ postavy - hodinyHodiny

Charakteristika: prsia a boky sú rozmerovo takmer rovnaké, pás úzky. Tento typ pripomína presýpacie hodiny. K tomuto typu postavy patria dámy, ktoré majú miery 90-60-90, no aj dámy, ktoré majú väčšie či menšie miery, no v zachovanom pomere cca o 30 cm od pásu plnšie prsia a boky

Ideálne miery, po ktorých túži nejedná z nás. Dámy tejto postavy si môžu dovoliť obliecť na seba takmer čokoľvek.

Malé prsia

Ak chcete prsia opticky zväčšiť, voľte šaty, ktoré obsahujú vo vrchnom diely šiat brošňu, mašľu, príp. majú nariasenú látku. V dnešnej dobe môžete si prsia opticky zväčšiť správne zvolenou push-upkou alebo nalepovaciou podprsenkou, vtedy si môžete zvoliť šaty aj s výstrihom v tvare V a Vaše prsia budú pôsobiť plnšie J

Veľké prsia

Pre skrášlenie pôvabu vášho poprsia, voľte výstrih do tvaru V a sukňu do tvaru A, čím sa Vaša postava opticky upraví a bude zvýraznené, to čo zvýraznené má byť a zároveň ulahodíte oku nejedného pána J Avšak pri výbere šiat berte ohľad na celkové miery Vašej postavy a teda prsia, pás a boky + výška.

Diskusia